AUTOMETANapisz

Przedstawiamy Państwu po raz pierwszy na rynku polskim, nową ofertę wkładów filtrujących z węglem aktywnym ECO firmy TREEFFE QUALITY.

Filtry

Są to nowej generacji filtry kabinowe, produkowane z zastosowaniem najnowszych technologii, bazujących na wykorzystaniu jako materiału filtrującego węgla aktywnego. Stanowią one kolejny krok w walce o poprawę komfortu podróżowania, a także w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie kierujących i pasażerów.

Filtry

Filtry ECO podobnie jak i dotychczas stosowane filtry papierowe zatrzymują cząsteczki kurzu, sadzy, pyłki kwiatowe i zarodniki roślin. Nowością jest to, że filtry ECO chronią nas nie tylko przed aerozolami w postaci stałej i płynnej ale również zatrzymują gazy spalinowe oraz nieprzyjemne zapachy, które są absorbowane przez węgiel aktywny.
Wkłady ECO są wyjątkowo skuteczne w przypadku wysokiej koncentracji ozonu w powietrzu a także skutecznie chronią przed szkodliwymi gazami takimi jak: dwutlenek azotu (NO2), tlenki azotu (NOX), dwutlenek siarki (SO2).

Filtry

Porównanie parametrów filtrów papierowych i filtrów ECO.

Dzięki zastosowaniu węgla aktywnego (wykorzystano tu specyficzne właściwości tego materiału czyli zdolność do gromadzenia się na jego powierzchni cząsteczek innych substancji w wyniku działania sił międzycząsteczkowych oraz tworzenia się wiązań chemnicznych) znacznie wzrosła efektywność oczyszczania powietrza docierającego do kabiny. Wkłady kabinowe ECO są w pełni kompatybilne i pasują do wszystkich pojazdów seryjnie wyposażonych w kabinowy filtr powietrza.

Typowy wkład filtrujący
Typowy seryjny
filtr przeciwpyłowy
Uniwersalny wkład filtrujący
Uniwersalny wkład
filtrujący

W ofercie występują również uniwersalne panele (w trzech rozmiarach - 35/45 cm , 40/70 cm i 25/95 cm ) umożliwiające zamontowanie filtra w samochodach fabrycznie nie wyposażanych w wkład filtrujący. Filtry ECO mogą pracować praktycznie w każdych warunkach, w niskich i wysokich temperaturach oraz przy dużej wilgotności powietrza, co jest ich niepodważalnym atutem w stosunku do filtrów papierowych. Papier w środowisku wilgotnym ulega często odkształceniom, naruszona zostaje również jego wytrzymałość, co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia filtra. Ma to negatywny wpływ na jakość filtrowania powietrza. Zdarza się, że w wyniku uszkodzenia filtra tworzy się drugi fałszywy obieg powietrza, dociera ono wtedy do kabiny nie filtrowane. Inną bolączką filtrów papierowych są stosowana w nich uszczelki osadcze. W wielu typach w/w filtrów wykonane są z materiałów ulegających częstym uszkodzeniom, co prowadzi do powstania wtórnego obiegu powietrza tak jak w przypadku uszkodzenia samego filtra. Poniżej przedstawiamy typowe uszkodzenia, jakim ulegają filtry papierowe.

Uszkodzenie

Uszkodzenie uszczelki filtra.

Uszkodzenie

Odkształcenia powstałe z powodu wilgoci.

Filrty ECO poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów i technologii produkcji nie posiadają w/w wad. Plastikowa sztywna ramka z dodatkowymi wzmocnieniami chroni materiał filtrujący przed uszkodzeniami mogącymi powstać w wyniku działania czynników zewnętrznych (miedzy innymi wilgoci). Dzięki zastosowaniu jako uszczelki osadczej materiału filtrującego (wystaje poza obrys ramki) zlikwidowanoa niebezpieczestwo powstania rozsczelnienia filtra w gnieździe montażowym.


1. Uszczelnienie zewnętrzne 3. Plastikowa ramka
2. Uszczelnienie zewnętrzne 4. Wzmocnienie wewnętrzne ramki

Zwiększona została również żywotność filtrów ECO w stosunku do filtrów papierowych. Wkłady ECO należy wymieniać po przebiegu wahającym się między 20 a 30 tys. km podczas, gdy filtry papierowe po około 5 do 15 tys. km (zakres w/w przebiegów uzależniony jest od warunków w jakich pracuje filtr np. wielkość zapylenia, natężenia ruchu). Zdarza się , że w wyniku uszkodzenia papierowego filtra powietrza tworzy się drugi obieg, powietrze dociera bezproblemowo do kabiny , przebiegowość na takim filtrze wzrasta nam nawet do 50 czy 60 tys. ale jest to tylko pozornie wytworzona długa żywotność filtra. W rzeczywistości taki filtr nie spełnia powierzonych mu zadań. Użytkownicy aut wyposażonych w filtr papierowy powinni go okresowo kontrolować. Nikła informacja na temat filtrów kabinowych oraz w niektórych przypadkach problem w zlokalizowaniu ich umiejscowienia może powodować , że nie przywiązujemy wagi do ich kontroli.

Porównanie

Inne wartości porównawcze.


Dlatego ważnym jest by ściśle stosować się do zasady wymiany filtra w określonym czasie, przy uwzględnieniu, w jakich warunkach on pracuje. Nadmierne zabrudzenie lub uszkodzenie filtra daje bowiem przeciwny efekt do zamierzonego. Gromadzące się na powierzchni filtra zanieczyszczenia, szczególnie pochodzenia organicznego (np. liście, zarodniki roślin, pyłki kwiatowe) ulegają rozkładowi, procesom gnilnym, rozwija się też bogata flora bakteryjna. Wszystkie te okoliczności powodują, że zmniejsza się efektywność filtrowania powietrza i do kabiny mogą się przedostawać przykre zapachy będące efektem rozkładu w/w związków organicznych. Przy zanieczyszczonym filtrze powietrza może odmówić posłuszeństwa układ nadmuchu zarówno ciepłego jak i zimnego powietrza. Widoczne to jest szczególnie w dni chłodne i deszczowe, gdy brakuje powietrza by oczyścić zaparowane szyby. Problem narasta w przypadku aut wyosażonych w klimatyzację. Wkład filtrujący w tych samochodach jest jedną barierą chroniącą klimatyzację przed zanieczyszczeniami (rysunek poniżej).

Schemat

Inne wartości porównawcze.

1. Wloty powietrza 4. Parownik
2. Bariera ochronna - filtr ECO 5. Chłodnica
3. Wentylator 6. Nawiewy powietrza w kabinie

Co zrobić gdy w wyniku braku nadzoru nad filtrem doszło do jego uszkodzenia a co zatym idzie do zanieczyszczenia wymiennika ciepła (występuje w autach z klimatyzacja). Jedynym efektywnym rozwiązaniem w takim przypadku jest oczyszczenie parownika (element wymiennika ciepła). Jest to jednak operacja dość kosztowna i pracochłonna, niejednokrotnie wymagane jest rozebranie całej przedniej części deski rozdzielczej. Można również zastosować specjalne preparaty chemiczne o działaniu dezynfekująco-zapachowym. Jest to jednak rozwiązanie któtkotrwałe i również dosyć kosztowne zważywszy cenę w/w preparatów. Dlatego proponujemy rozwiązanie tańsze i prostsze.

Filtry ECO !!!

Dzięki wydłużonemu czasowi eksploatacji i swym specyficznym właściwościom oczyszczania powietrza zapewnią one Państwu większy komfort podróżowania i nie narażą na przykre niespodzianki.
Informujemy równocześnie, że do każdego filtra ECO jest dołączona dokładna instrukcja montażu filtra ze zdjęciami( przykładowe zdjęcia w kolumnie obok ) pokazującymi jego umiejscowienie, i obrazującymi krok po kroku wszystkie czynności jakie należy wykonać przy wymianie.

Sprawdź czy mamy filtr do Twojego auta

A - D
F - M
N - R
S - V
Auta ciężarowe i dostawcze

Oferujrmy pełen wybór filtrów do aut przedstawonych w powyższym katalogu zarówno w sprzdaży hurtowej jak i detalicznej

Brak Twojego auta w katalogu ? Wejdz TUTAJ !!!


Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt
NAPISZ !!!
email:info@autometa.com.pl
LUB ZADZWOŃ

32/253-01-77 lub 0501-412-939
Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach
od 8.00 do 18.00
w soboty od godz. 8.00 do 14.00

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego


Filtry wymiana


Filtry wymiana


Filtry wymiana


Filtry wymiana


Ostatnia aktualizacja 17-09-2010
Witrynę obsługuje COM-promis
Uwagi: webmaster@compromis.pl